Gouvernement
Pour l'Ukraine
Франція для України
Номери та корисна інформація, щоб відповісти на ваші запитання протягом перших днів у Франції.
Невідкладна медична допомога (Samu) 15
Поліція/жандармерія 17
Пожежна служба 18
Європейський номер екстреної допомоги 112
Надзвичайні соціальні ситуації (Samu social) 115
Дитинство в небезпеці119
Домашнє насильство3919
Торгівля людьми/проституція391917
Попередження і суїциди3114
Інвалідність0 800 360 360
Ви тільки що прибули у Францію із-за війни в Україні. Якщо ви були свідком або жертвою умисних нападів проти цивільних осіб, здійснених в цій країні з 2014р. чи серйозних правопорушень, скоєних комбатантами (військовими). інформація, яку ви маєте в розпорядженні, може бути корисною для переслідування осіб, імовірно винних в скоєнні злочинів, і для притягнення їх до відповідальності перед міжнародним правосуддям.
Явіться в найближчі бригаду жандармерії чи комісаріат поліції з цим документом, якщо можна, у супроводі перекладача, щоб зареєструвати ваші свідчення. За бажанням вас може супроводжувати місцева асоціація.
Список поліцейських дільниць і жандармерії у Франції
Документ для звантаження
Будьте пильними в соціальних мережах та перед людьми, які обіцяють послуги (житло, їжа, транспорт, робота). Надайте пріоритет офіційним каналам
Якщо вам потрібна допомога, телефонуйте в систему AC-Sé за номером 04 92 15 10 51 (з понеділка по п'ятницю, з 9:00 до 18:00. У разі безпосередньої небезпеки телефонуйте за номером 112 або 17).
Надавайте свою особисту інформацію та документи лише національним і місцевим органам влади та уповноваженим асоціаціям
Якщо вам менше 18 років і ви самотні, повідомте в поліцію або зателефонуйте за номером 17 або 119 (дитинство в небезпеці)
Завантажити листівку
За загальним правилом ви повинні мати трудовий договір, який за вашим бажанням може бути перекладено на вашу мову, та платіжні відомості; ваш роботодавець повинен сплачувати внески, які дають право на соціальний захист. Легальний робочий час становить 35 годин на тиждень (максимум 10 годин в день); можлива понаднормова робота на законних умовах, які мають бути зазначені у трудовому договорі. Ви маєте право на щотижневу, щорічну та виняткову відпустку. Ваша зарплата повинна дорівнювати зарплаті французьких робітників, тобто не менше 10,57 євро за годину, а в деяких сферах діяльності і вище. Для отримання додаткової інформації перейдіть за посиланням
Якщо ваші умови праці, оплата або житло не відповідають цим вимогам, ви можете повідомити про це в правоохоронні органи (поліція, жандармерія), контрольні служби (трудова інспекція, сільськогосподарська соціальна взаємодопомога...), профспілки, асоціації, що супроводжують біженців і борються з експлуатацією.
Посольство України у Франції
Пряма інформаційна лінія 24/24, 7/7:
ua.aideukraine.fr/
Щоб знайти найближчу до вашого місця проживання префектуру
interieur.gouv.fr/Le-ministere/Prefectures
Щоб знайти найближчу до вашого місця проживання мерію
annuaire-administration.com/mairie/departement/
Для навчання дітей
education.gouv.fr/info-ukraine
France services
щоб отримати інформацію, підтримку у ваших адміністративних процедурах або доступ до комп’ютера та Інтернету
cohesion-territoires.gouv.fr/france-services
Веб-сайт Міністерства внутрішніх справ:
interieur.gouv.fr
Веб-сайт уряду :
gouvernement.fr
Завантажте застосунок réfugiés.info, щоб переглянути понад 450 практичних записів.